Kalinówka [SPRZEDANY]

BUDYNEK SPRZEDANY

Budynek wykonany według indywidualnego projektu przez pracownię Dan Cad mgr inż. arch. Janusza Moniaka gwarantuje niepowtarzalny charakter, maksymalne wykorzystanie działki i funkcjonalność pomieszczeń. Dwie pełne kondygnacje i brak skosów na poddaszu zwiększają komfort użytkowania, oraz dają duże możliwości aranżacji wnętrza.


Dom posiada przestronną komunikację i funkcjonalny rozkład pomieszczeń. Na poziomie parteru znajdują się: przy wejściu głównym miejsce na zabudowę ukrywającą ubrania wierzchnie, kuchnia, do której przylega spiżarnia, jadalnia (kuchnia może być oddzielona od jadalni i mieć osobne wejście od strony korytarza) i salon.

W salonie jest możliwość montażu kominka. W dalszej części jest pokój, który może pełnić funkcję gabinetu lub dodatkowej sypialni, łazienka, pralnia i kotłownia, która jest przejściem do garażu. Garaż jest jednostanowiskowy , ma jednak miejsce na mały warsztacik, przechowywanie narzędzi ogrodniczych, motocykla i rowerów.

Taras zadaszony, wejście na niego z domu od strony salonu i jadalni. Na poziome piętra znajduje się duża sypialnia z oddzielną łazienką i garderobą, dwa pokoje, łazienka i samodzielna garderoba.

W kuchni, jadalni, salonie, przedpokoju, łazience, kotłowni, a na piętrze w obu łazienkach jest ułożone ogrzewanie podłogowe, dodatkowo w salonie, jadalni i wszystkich 3 łazienkach grzejniki, żeby można było sobie wybrać optymalne ogrzewanie, w każdym pokoju grzejnik. Instalacja elektryczna, alarmowa (kompletna) i odkurzacza centralnego bez jednostki centralnej, gniazdek i osprzętu.

Okna :System- Schuco SI 82 Clasic, 6-cio komorowy, szkło- pakiet trzy szybowy U-0,6, kolor obustronny złoty dąb
Brama garażowa segmentowa złoty dąb sterowana pilotem.
Brama wjazdowa na posesję sterowana pilotem.
Parapety zewnętrzne i schody wejściowe z piaskowca zaimpregnowanego.
Dachówka EURONIT profil S, więźba dachowa drewniana + konstrukcja stalowa. Orynnowanie metalowe firmy LINDAB w kolorze miedzianym.
Podjazd podgrzewany.
Kostka brukowa ułożona na podjeździe, opasce budynki i tarasie- Castello Anticol firmy SEMMERLOCK, kolor piaskowy melanż+ brązowy melanż.
Elewacja -okładzina z cegły ręcznie formowanej, zaimpregnowanej przed warunkami atmosferycznymi.
Drzwi wejściowe firmy TALENT specjalizującej się w produkcji drzwi o wysokim standardzie na wymiar. Drzwi z drewna Meranti malowane lazurem GORI.
Docieplenie ścian budynku styropianem gr. 15cm i (10cm techniczny szary) dla wyrównania parametrów izolacji+ tynk silikatowy tam, gdzie nie ma położonej okładziny z cegły ręcznie formowanej.

Budynek zbudowany:
-ściany zewnętrzne i wewnętrzne konstrukcyjne-ceramika LEIER
-ściany działowe -beton komórkowy
-stropy żelbetowe wylewane
-konstrukcja ścian -rama żelbetowa
-kominy systemowe firmy LEIER
-ściany fundamentowe- szalunek tracony wylewane, beton B20
-izolacja przeciwwilgociowa pionowa -CP 43 firmy CERESIT
-izolacja termiczna pionowa ścian fundamentowych -styropian niskonasiąkliwy hydro.
-izolacja pozioma pod ścianami konstrukcyjnymi, działowymi i pod całą posadzką parteru z membrany PCV gr 1,1mm.
-jastrychy wylewane betonowe, zbrojone siatką stalową, pod posadzką izolacja ze styropianu : parter gr- 15cm, piętro- gr 6cm
-tynki gipsowe mokre pomalowane na biało

Instalacja C.O. i C.w.u. -rury i złączki system GIACOPRESS. Zamontowano zestawy podtynkowe GROHE na bidety i miski ustępowe. Podłączenia grzejników, podłogówek i podejść pod baterie wody użytkowej wszystkie zrobione w rozdzielaczach, efektem jest brak połączeń w posadzkach i ścianach ( możliwość zrobienia cyrkulacji przygotowana instalacja C.w.u.)

Grzejniki pokojowe firmy DELONGHI z podłączeniami dolnymi ze ściany z termostatem firmy HONEWELL. Grzejniki są nadwymiarowane do współpracy z piecem kondensacyjnym.
Grzejniki łazienkowe firmy MIKA PLUS typ GDL i SL z dodatkową grzałką elektryczną

Piec Co i C.w.u. BERETTA BOILER GREEN 30 E.S.I. kondensacyjny + zestaw dwóch stref grzewczych CONNECT AT-BT sterujący dwoma obiegami grzewczymi: grzejnikowym i podłogówki. System sprzężony elektronicznie, na wyświetlaczu pieca ustawia się temperaturę kotła i wody w obiegu podłogówki.
Przyłącze kanalizacji zbiornik bezodpływowy ścieków 10m3
Sufity płaskiego poddasza: konstrukcja metalowa, płytowanie płytą GK podwójne, ocieplone wełną mineralną MEGAROCK ROCKWOOL gr. 40 cm, garaż 30 cm

Działka płaska, ogrodzona, prostokątna, w drugiej zabudowie z bezpośrednim zjazdem na asfaltową drogę powiatową. Taras od strony południa, gdzie znajduje się największa część działki. Atutem tego usytuowania jest fakt, że na sąsiadujących działkach przebiega rura gazowa, która oddala linię zabudowy od tarasu o około 60m. w stronę południa.

Możliwość wykończenia pod klucz. Do końcowego zamieszkania tak naprawdę potrzeba zamontować: parapety wewnętrzne, drzwi wewnętrzne, osprzęt włączników, gniazdek, oświetlenia i domofonu (na który przygotowana jest instalacja), wykończenia podłóg z oblistwowaniem, ewentualne malowanie kolorem. Łazienki według upodobań wykończenie glazurą, terakotą, montaż sanitariatów i armatury. Kuchnia -montaż mebli kuchennych z osprzętem. Zabudowa szafy wejściowej, garderób i spiżarni półkami. Na schodach wykonanie trepów, barierek i ewentualnie podstopnic. Montaż jednostki centralnej odkurzacza centralnego, gniazd ssących i osprzętu.

Zagospodarowanie ogrodu nasadzeniami według własnych upodobań.
Na budynek będzie wystawiona faktura vat, która daje rękojmię. W okresie pogwarancyjnym firma służy serwisem. Na każdy z etapów budowy takich jak: zbrojenia i inne elementy zanikowe jest zrobiona dokumentacja zdjęciowa.

Ten elegancki budynek jest odpowiedzią na potrzeby osób poszukujących domu o ponadczasowej architekturze.